pt.. kwi 19th, 2024

Trzy Zestawy Życzliwych pytań Noworocznych

Zdrowie Współcześnie – Zagrożenia i Antidotum, „Twoje Zdrowie +”

Poradnik Zdrowia i nie tylko Elżbiety i Szymona Spolankiewicz

Z Nowy rokiem, zamiast tradycyjnie składanych życzeń Trzy spojrzenia i Trzy Zestawy Życzliwych pytań Noworocznych

1) Czy jesteś właścicielem swojego życia, czy tylko je wynajmujesz? Czy decyzje, które podejmujesz w życiu sprowadzają się do codziennych, ustalonych gdzieś tam, schematów, obowiązków, nawyków? Czy żyjesz od weekendu do weekendu, od urlopu do urlopu? Czy wypijesz piwo, bo jesteś szczęśliwy, czy po to by być szczęśliwym?

2) Czy zdarzyło się Tobie kiedykolwiek odwiedzić dom w którym czujesz się wspaniale, śpisz wyjątkowo dobrze, odczuwasz przyjemny zapach i ciepło, a mieszkańcy są szczęśliwi i masz ochotę zostać tam na dłużej? Czy Twój dom też jest taki?

Wyobraź sobie, że Twój dom, Twoje mieszkanie, że Ty i Twoje życie, Twoje uczucia i emocje, Twoje relacje z Rodziną i z innymi Ludźmi są pełne harmonii, miłości, pełne kreatywności, radości, uśmiechu. Że Twoje Zdrowie i Finanse są w zgodzie, są na plus, że „rozwiodłeś/aś się z nieszczęściem”, a poślubiłeś/aś Szczęście. Jesteś Mądry/ra. Jesteś Szczęśliwy/wa.

Podziwiasz Siebie, inni Podziwiają Ciebie. Kochasz i jesteś kochany/na. Masz Zdrowy i Bogaty Dom. Zdrowy i Bogaty Dom, to optymalność w nas, wokół nas, w naszych zachowaniach, finansach. To wzbogacanie codzienne w radość, uśmiech, zdrowie, miłość, finanse.
Zdrowy i Bogaty Dom to Cztery pory roku.

To Wiosna – codziennie wiosna, codziennie radość z narodzin nowego.

To Lato – codzienne lato z pielęgnacją dobra, tego co zasiane wiosną, dobrych proporcji.

To Jesień – codzienna jesień, czas zbiorów, podsumowań.

To Zima – codzienna zima, czas refleksji, wyciszenia.

Cztery pory roku to całość. To My.

I czy w ramach tych czterech pór roku w Twoim codziennym Życiu poszukujesz swojej tożsamości, poprzez rozwój osobisty, duchowy, edukację, twórczość, pasje, misje, relaks, pracę zawodową, realizowanie się, spełnienie i spełnianie, czy swoją tożsamość tak jak Życie wynajmujesz od kogoś, czegoś?

3) Kiedy ostatnio powiedziałeś sobie – Kocham Cie?. Kiedy ostatnio Żonie, Mężowi, Partnerce, Partnerowi powiedziałeś/aś – Kocham Cię? Kiedy swoim Rodzicom powiedziałeś/aś – Kocham Cię? Kiedy swoim Dzieciom ostatnio powiedziałeś/aś – Kocham Cię? Nie pamiętasz? Zrób to teraz, już, nie czekaj, bo nie znasz dnia ani godziny …

Elżbieta i Szymon Spolankiewicz