śr.. maj 22nd, 2024

Konchowanie metodą Samartha’s

1) Konchowanie metodą Samartha’s – Zabieg trwa ok 30-50 minut (w tym równiez konsultacje zdrowia)

(Oferujemy także – dla grup w całym kraju i w UE – Kurs Konchowania – daje możliwość posiadania w domu „prywatnego, gratisowego lekarza” – czyli siebie i umiejętność stosowania konch – niezwykle pomocne w czasach zmian, stresu, nerwowości.)

Konchy – konchowanie uszu
– Skutecznie oczyszcza i leczy uszy i zatoki- leczy stany zapalne zatok 
– Usuwa nieżyty nosa (katar). Jest skuteczne przy infekcjach górnych dróg oddechowych, chronicznym zapaleniu zatok, krtani, nieżycie nosa, katarze siennym, astmie oskrzelowej. 
– Usuwa podrażnienia w uszach i zatokach, leczy większość schorzeń laryngologicznych 
– Usuwa szumy i dzwonienia w uszach oraz poprawia słuch 
– Reguluje ciśnienie śródczaszkowe (w czasie spalania konchy wytwarza się podciśnienie w kanale usznym (na skutek tzw. efektu komina) i prowadzi do wyrównania ciśnienia zatok i błony bębenkowej. Daje uczucie lekkości w okolicy głowy. 
– Zmniejsza lub usuwa bóle głowy (np. migrenowe) 
– Aktywuje limfę i procesy metaboliczne 
– Przynosi ulgę przy uderzeniach gorąca towarzyszącego menopauzie 
– Uśmierzanie stresów i pobudliwości nerwowej- działa kojąco i regenerująco na układ nerwowy przez co stabilizuje emocjonalnie (usuwa blokady emocjonalne) 
– Usuwa w sposób bardzo delikatny nadmiar woskowiny z ucha 
– Poprawia pracę zmysłów, słuchu, węchu, wzroku, smaku 
– Wzmacnia energię życiową organizmu, poprawia odporność (na małżowinie ucha znajdują się wszystkie najwrażliwsze punkty akupunkturowe- działanie ciepła z konchy stymuluje te punkty) 
– Wpływa na organizm ludzki poprze detoksykację zatok, limfy i systemu nerwowego

Co to jest KONCHA WOSKOWO-ZIOŁOWA
Koncha jest to rurka o kształcie lejka z jednej strony o średnicy około 0,8 cm, oznaczonej zieloną kreską i usztywniona blaszką, a drugi koniec o średnicy 2,5 cm. Wykonane na bazie bawełny (100 %) i wosku pszczelego z dodatkiem ziół i olejków eterycznych.

Konchy z których korzystamy:
Wyrób konch do zabiegów oparty jest na oryginalnej recepturze Ludów Dalekiego Wschodu, przekazywanej z pokolenia na pokolenie.
Metoda ta została udostępniona naszemu producentowi zgodnie z oryginalną recepturą wytwarzania.
Wytwórcy mieliś zaszczyt uczestniczenia w obrządku przygotowania i wykonania zabiegu z ludowymi tradycjami.
W ich podróżach spotkali się z różnymi długościami konch – jest to uwarunkowane mocą świecowania. Obrządek świecowania był wykorzystywany w ich obecności na osobach skarżących się na problemy ze słuchem, gardłem, nosem oraz zatokami jak i w formie relaksującym.

BUDOWA WOSKOWO-ZIOŁOWYCH KONCH
Proces wytwarzania konch i świec zgodnie z recepturą dziedziczną Ludów Dalekiego Wschodu przejęty w całości i w taki sam sposób produkowane do dzisiaj. Wykonywane jest wszystko ręcznie.

Asortyment Stosowany do produkcji to:

Bawełna naturalna (100 %)
Olejki eteryczne naturalne
Wosk pszczeli
Zioła

Proces zastosowania ziół jest procesem skomplikowanym i stosowanym dwukrotnie. Producent zajmuje się ziołolecznictwem od kilku lat, a także produkcją Konch.

RZECIWWSKAZANIA
Nie należy wykonywać konchowania uszu przy infekcjach.