śr.. maj 22nd, 2024

Tworzenie Stron Internetowych

 

Tworzenie stron, witryn, serwisów www stało sie pewnego rodzaju konicznością, bowiem nasi znajomi, Partnerzy biznesowi i wielu innych, jak się okazało, potrzebuje witryn www, bo albo ich obecne już dawno sie „zestarzały”, albo ich nie mają wcale, a chcieliby podzielić sie szerszą info o sobie, swojej działalności, swoich przemysleniach. I tak małymi kroczkami zaczelismy, w ramach Akademii W.I.E.M. nie tylko projektować i tworzyć strony internetowe, ale także edukować z zakresu podstaw zaistnienia w sieci i w świecie IT.

Moja przygoda ze światem IT miała miejsce w Wyższej Informatycznej Szkole Zawodowej w Gorzowie Wlkp. – i tak zanurzyłem sie w oceanie IT, internetu, technologii także zawodowo.

Tworzymy oczywiście w oparciu o model projektowania i wykonania Responsive Web Design

Czym jest Responsive Web Design?

Jest to idea projektowania stron www. Jej głównym założeniem jest to, że tworzona witryna będzie wrażliwa na zmiany szerokości ekranu, na którym jest oglądana. Witryna w sposób inteligentny dostosowuje rozłożenie poszczególnych elementów tak, żeby zapewnić jak największą wygodę przeglądania treści bez względu na to jakie urządzenie jest używane.

Projektowane przez nas rozwiązania zapewniają, iż obsługa nawigacji jest zawsze w maksymalny sposób dostosowana do danego rodzaju urządzenia.

Jak działa RWD?

Do tworzenia witryn zgodnych z ideą RWD wykorzystujemy najnowocześniejsze technologie, które pozwalają na uzyskanie doskonałych efektów wyświetlania na różnych urządzeniach zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych.

Dlaczego Responsive Web Design?

Rozwój technologii mobilnej w pewien sposób wymusił powstanie RWD. Spadek cen i popularyzacja smartfonów oraz tabletów doprowadził do zmiany sposobów korzystania z Internetu. Obecnie coraz większa rzesza użytkowników do przeglądania Internetu w domu używa tabletów, niczym niezwykłym nie jest również widok ludzi przeglądających Internet na swoich smartfonach na ulicy. To wszystko sprawia, że przedsiębiorca, któremu zależy na jak największej liczbie potencjalnych klientów powinien rozważyć stworzenie witryny opartej o rozwiązanie RWD. To ta technologia może zadecydować o przewadze konkurencyjnej w stosunku do firm, których strony www utrudniają dostęp do informacji. Zapewnienie  dobrej nawigacji na wszystkich urządzeniach może stać się kluczem do sukcesu.

Zalety Responsive Web Design:

  • Strony dostosowane do każdego urządzenia;
  • Elementy nawigacyjne, które ułatwiają korzystanie z witryny na urządzeniach z ekranami dotykowymi;
  • Brak oddzielnych wersji witryny dla urządzeń mobilnych;
  • Wyjątkowa elastyczność;
  • Wygoda użytkowania dzięki zoptymalizowanej nawigacji na różnych urządzeniach;
  • itd.

Ceny zależą od zakresu prac do wykonania, interaktywności strony, grafiki – mieszczą się w granicach od 300 do 2000 zł netto z hostingiem w cenie na rok czasu, edukacją, wdrożeniem do obsługi cms, wsparciem przy zmianach na stronie w ciągu roku przy ustalonych godzinach zdefiniowanych w umowie.

Kontakt  502 453 243